Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Coraz bliżej największego spotkania branży wiatrowej w naszej części Europy

Tegoroczna konferencja PSEW2020 odbędzie się pod patronatem green-news.pl

Tania energia z wiatru zasili ekosystem gospodarczy Polski. Prąd wytwarzany w turbinach na lądzie i morzu zazieleni rodzimą energetykę, ciepłownictwo i transport – taka jest wizja „Zielonego porozumienia”, możliwa do zrealizowania dzięki dynamicznemu rozwojowi inwestycji i innowacji wokół energetyki wiatrowej. Rozmowy o strategicznym znaczeniu tego sektora dla realizacji Europejskiego Zielonego Ładu nad Wisłą będą ważną częścią tegorocznej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Przeczytaj też: Koronawirus mocno namiesza w branży wiatrowej

– Wiatr może stać się silną bazą dla „Zielonego porozumienia” dla Polski i zasilić krajową gospodarkę tanią i czystą energią. To nie tylko nadzieja. To również silne przekonanie i jednocześnie obietnica uwolnienia pełnego potencjału polskiego wiatru – mówi Janusz Gajowiecki, prezes PSEW.

Ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemię i wprowadzony w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie gości, stowarzyszenie przełożyło konferencję PSEW2020 na 24-26 sierpnia 2020 r. Serwis green-news.pl wspiera wydarzenie od strony medialnej.

Wpływ COVID-19 na zakłócenie globalnych łańcuchów dostaw i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym w podobnych sytuacjach będą bez wątpienia jednymi z omawianych w Serocku tematów.

Wiatr zdobył przewagę kosztową nad innymi technologiami wytwarzania energii (o czym więcej przeczytasz m.in. tutaj). Dlatego może zazielenić nie tylko system elektroenergetyczny, ale także ciepłowniczy i sektor transportu. – Chcemy pokazać istotną rolę wielkoskalowych farm morskich, które mogą być w przyszłości wykorzystane do produkcji zielonego wodoru. To wizja nieodległa, a przyspieszą ją zmiany następujące po pandemii – zapowiada Gajowiecki.
Uwolnienie pełnego potencjału wiatru w Polsce nie będzie możliwe bez stabilnego prawa i długoterminowego planu rozwoju mocy. Rozmowy o regulacjach pozwalających na dojście w Polsce do poziomu 22 GW mocy zainstalowanych na lądzie i 28 GW mocy na zostaną poruszone podczas drugiego dnia konferencji PSEW2020.

Przeczytaj też: Energetyczni prezesi przechodzą na zieloną stronę mocy

26 sierpnia, czyli trzeciego dnia konferencji, uczestnicy będą rozmawiać o trendach na rynku energii i praw majątkowych. Przedstawione zostaną prognozy i ścieżki cenowe, które wykażą konkurencyjność energii odnawialnej wytwarzanej w źródłach o niskich kosztach stałych i odpornych na zaburzenia światowej koniunktury. W cenie będzie tania i czysta energia z wiatru, także ta kupowana w kontraktach na dostawy bezpośrednio od producenta. Po umowy typu corporate PPA coraz chętniej będą sięgać przedsiębiorcy zasilający zakłady produkcyjne i usługowe, a trend ten nasili się wraz z ponownym wzrostem cen energii, następującym po ponownym rozruchu zakładów unieruchomionych w czasie pandemii.

Wszystkie szczegóły nad temat konferencji PSEW2020 znajdziesz pod adresemhttp://konferencjapsew.pl.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies